ماهنامه مهندسي بیمارستان به عنوان اولین ماهنامه سراسری تخصصی در زمينه  طراحی، مشاوره، ساخت، تجهیز، سرمایه گذاری و مدیریت بیمارستان در بهار امسال تاسیس شد. با توجه به اینکه در سال های اخیر، موضوع ساخت بیمارستان و افزایش ظرفیت موجود کشور به حد استانداردهای جهانی به طور جدی مطرح بوده و تلاش های گسترده ای در این زمینه در حال انجام است، جای خالی یک رسانه که انحصارا همه مسائل مربوط به ساخت بیمارستان را طرح کند، توسط فعالان این حوزه وسیع و مهم به وضوح دیده می شد.

با توجه به سابقه ۱۸ ساله در انتشار ماهنامه تخصصی در زمینه تجهیزات پزشکی، پس از دریافت پیشنهاد صاحب نظرانی در حوزه ساخت بیمارستان، مجوز انتشار این ماهنامه پس از طی مراحل مربوطه، از وزارت ارشاد اخذ شد. هدف از انتشار ماهنامه در یک کلمه، ارتقاء سطح سلامت کشورمان ایران با نگاه ویژه و تخصصی به صنعت بیمارستان سازی است.

این صنعت دارای دو کنگره بزرگ در ایران بوده و نیز چند سالی است که نمایشگاه مستقلی در این زمینه برگزار می شود. این حوزه در جهان نیز با شتاب فراوان، روند رو به رشدی دارد که کشورمان ایران نباید از این قافله دور بماند.

این ماهنامه با قرارگیری در زمره مجلات صنفی-علمی-تجاری، همه مخاطبان صنفی و علمی فعال در حوزه دولتی و خصوصی را دربر می گیرد. مدیران، تصمیم سازان، مجریان، طراحان، مشاوران، سازندگان، سرمایه گذاران، کارشناسان و تامین کنندگان، چه در حوزه های دولتی، وزارتی، دانشگاهی و بیمارستانی و چه در بخش های خصوصی، طیف وسیع مخاطبان ماهنامه را تشکیل می دهند.

این رسانه تریبونی است برای طرح مسائل، مشکلات، نقد، تحلیل، پیام ها و اعلام پیشرفت ها و موفقیت های  این صنعت بزرگ. امیدواریم این تلاش نو، با همیاری و همفکری همه طرف های مذکور  موجب هم افزایی و ارتقاء جایگاه فعلی ایران بزرگ در این زمینه تخصصی سلامت شود.

محتواي ماهنامه شامل این موارد است:

سرآغاز، اخبار، مصاحبه، گزارش، مقاله علمی، مقاله تحلیلی، مقاله کاربردی، تازه ها، رپرتاژ آگهی، آگهی و سایر بخش های مورد نیاز.

موضوعاتی که در ماهنامه طرح می شود شامل این موارد است :

طراحی بیمارستان، مشاوره، ساخت، تاسیسات بیمارستان، خدمات فنی و مهندسی، لوازم بیمارستانی، موضوعات فنی همچون گازهای طبی، کفپوش، آسانسور در بیمارستان و…، بیمارستان هوشمند، اتوماسیون، سیستم های مدیریت بیمارستان، طراحی بخش های مختلف، کنترل عفونت، استریلیزاسیون، پسماند بیمارستانی، آی تی در بیمارستان، نرم افزارهای بیمارستان، معماری در بیمارستان، معماری فضای سبز بیمارستان، معماری ویژه هر بخش، بیمارستان های موفق ایران و خارج از کشور، بیمارستان های آماده برای بیماران خارجی، هلث توریزم، سرمایه گذاری در بیمارستان، مدیریت بیمارستان های دولتی، مدیریت بیمارستان خصوصی، طرح تحول سلامت و بیمارستان، تحلیل مسائل روز مرتبط با بیمارستان، موضوعاتی همچون سیاست های بودجه ای، طرح خودگردانی بیمارستان، اعتبار بخشی، طرح ها و برنامه های خرد و کلان و….، نوسازی و بازسازی بیمارستان، مگا هاسپیتال، بیمارستان های فرسوده، تازه های تکنولوژی، تازه های علمی صنعت بیمارستان، تازه های صنفی، تجهیز بیمارستان، مبلمان بیمارستان، لوازم یکبار مصرف در بیمارستان، معرفی و آگهی محصولات و خدمات شرکت های فعال در همه زمینه های مربوط به بیمارستان، گزارش کنگره ها، همایش ها ونمایشگاه های مرتبط داخلی و خارجی در حوزه بیمارستان.

توزیع ماهنامه مهندسی بیمارستان:

ماهنامه با توزیع در سراسر کشور، به همه ادارات، بیمارستان ها، مراکز، دفاتر، مسئولان، مدیران، کارشناسان، تصمیم گیران، سرمایه گذاران، سازندگان، طراحان، مشاوران و تامین کنندگان مربوطه هر ماه ارسال می شود:

وزارت بهداشت و معاونت های وزارت خانه، مدیران و کارشناسان منابع فیزیکی وزارت بهداشت، مسئولان دفاتر فنی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، مدیران و کارشناسان اداره کل تجهیزات پزشکی، سازمان غذا و دارو، مدیران بیمارستان های دولتی و خصوصی کشور، ادارات درمان و بیمارستان های نیروهای نظامی و انتظامی کشور، مدیران فنی و مهندسی بیمارستان های سراسر کشور، اعضای انجمن های مربوطه، توزیع در همایش ها و کنگره ها و نمایشگاه های بیمارستانی، شرکت های فعال در همه زمینه های مربوط به بیمارستان، ارسال به مشترکین علاقمند سراسر کشور و…

شماره مجوز ارشاد: ۸۱۵۸۱

آرشیو ماهنامه